1


V rámci jesenných kampaní budú banky apelovať sprísnením podmienok pre úvery a „poslednou možnosťou požičať si“ do konca septembra. Od októbra sa opäť zníži počet klientov, ktorí si budú môcť uplatniť výnimku z nových pravidiel NBS. V súčasnosti smú banky až pätinu úverov dať aj klientom, ktorých zadlženosť je vyššia ako osemnásobok ich ročného príjmu. No v poslednom kvartáli bude môcť byť nad limit len 15 percent úverov, čo pre niektorých žiadateľov môže znamenať, že im banka  schváli nižšiu výšku hypotéky ako by potrebovali.

Zdroj: NBS, Hospodárske noviny, obrázok: Pixabay

Ak ste kúpu nehnuteľnosti  nestihli, netreba zúfať. Národná banka umožňuje stále aj výnimky. Napr. v období do 30.9.2018 môžu komerčné banky poskytnúť 20% hypoték s výnimkou pri maximálnej výške dlhu k ročnému príjmu a 35% hypoték s výnimkou z hodnoty úveru voči hodnote založenej nehnuteľnosti.

Využiť sa preto oplatí služby dobre zorientovaného hypotekárneho špecialistu. Pri kúpe nehnuteľnosti z našej ponuky a využití služieb nášho  špecialistu na úvery, umožňujeme klientom vrátenie rezervačnej zálohy pokiaľ úver nevybavíme.

Tiež ako ďalší bonus preplatíme v plnej výške znalecký posudok na ocenenie nehnuteľnosti. Všetky služby sú samozrejme bezplatné.